Доналд и Меланија Трамп се позитивни во врска со КОВИД-19

Доналд и Меланија Трамп се позитивни во врска со КОВИД-19

Доналд и Меланија Трамп беа позитивни на КОВИД-19. Американскиот претседател го објави ова на Твитер.

„Вечерва, јас и првата дама на САД имавме позитивни тестови за тестови на коронавирус.

Веднаш ќе го започнеме процесот на карантин и третман. Ова ќе го надминеме заедно! “

напиша американскиот претседател.

Претседателот и неговата сопруга се чувствуваат добро, рече лекарот од Белата куќа. Тој рече дека Трамп ќе продолжи да ги извршува своите должности „без прекин“, објави Асошиејтед Прес.

Сите состаноци на претседателот Трамп за денес се откажани,

го покажува уредениот распоред на Белата куќа. Трамп ќе учествува само на конференциски повици посветени на помагање на стари лица за време на пандемијата. За денес се откажани 14 претседателски настани, вклучително и предизборен митинг во Санфорд, Флорида.

Трамп има 74 години, што го става на поголем ризик од компликации од вирусот, кој досега однесе повеќе од 200.000 животи во САД.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments