Не грижете се, сепак можете да купите Еchо Dot во форма на точка

Amazon сè уште ја продава третата генерација Echo Dot.

Амазон денес претстави радикално редизајниран паметен звучник од четвртата генерација на Ехо Дот од 49,99 долари, кој воопшто не личи на точка – наместо тоа, новиот Точка е во форма на топка, или можеби на топче. Новиот дизајн е забележително отстапување од изгледот на претходните „Ехо точки“, кои беа кратки цилиндри слични на дух, за кои може да се каже дека наликуваат на точки.

Ако едноставно не можете да се качите со паметен звучник во форма на топка, но барате нов Точка, имам добра вест за вас: Амазон сè уште ја продава таа ехо точка од третата генерација во форма на точка. Амазон за „The Verge“ потврди дека делумно го чува постариот „Точка“ за да обезбеди опција за оние кои сакаат да ја монтираат својата точка на wallид. Echo Flex, мал звучник Echo што се приклучува на intoидниот штекер, е друга опција.

И, до моментот на пишувањето, точката од третиот род е исто така поевтина точка, иако е една од оние списоци на Амазон со цена прикажана како 49,99 УСД 39,99 УСД, па не сум целосно сигурен дали таа поевтина цена ќе се задржи.
Сè уште не сме ја испробале точката во форма на топче, па не знаеме дали новиот модел ќе биде подобро купување од точката во форма на точка. Но, во неговиот преглед на третиот генератор Echo Dot, мојот колега Ден Сејферт откри дека има изненадувачки гласен и богат звук за неговата компактна големина, па ако сте во продажба за мал паметен звучник во моментов, сепак може да биде добар избор за вас.

Заборавив да споменам една изразена предност што ја има постарата точка во форма на точка во однос на нејзиниот наследник сличен на топче: се вклопува во основата во форма на главата на Бебе Јода. Со оглед на тоа, не знам зошто Амазон одлучи да го смени јасно совршениот дизајн на стариот Дот.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments