Следниот филм „James Bond“, „No time to die“, одложен до 2021 година – цела година

No Time To Die, 25-от филм за James Bond, се турка наназад цела година. Сега ќе пристигне на 2 април 2021 година, потврдија денес продуцентите на филмот.

Првично, филмот требаше да пристигне во април 2020 година, пред да се одложи за овој ноември поради пандемијата КОВИД-19. Новото доцнење му дава на светот уште пет месеци потенцијално да се опорави и луѓето да одлучат кога се подготвени повторно да бидат храбри кина.

Се разбира, Бонд не е сам: многу големи филмови со шатори се одложени до следната година, вклучувајќи ги Црната вдовица и Соколот и Зимскиот војник и многу други филмови што веќе беа предвидени за 2021 година, како Бетмен, чија starвезда Роберт Патинсон , наводно, го зафатил вирусот, биле туркани наназад со месеци поради пандемијата.

Холивуд се чини дека верува дека многу од овие филмови бараат театарско издание, и покрај постоењето на стриминг услуги и експерименти со домашни стриминг филмови за изнајмување како Мулан. Тенет се придвижи напред со неуредно театарско издание кое сепак успеа да произведе викенд на отворање од 20 милиони УСД.

По повеќе одложувања, Wonder Woman 1984 сеуште е предвидено да биде објавено за Божиќ 2020 година, но тој е еден од ретките филмови со големи билети што останаа оваа година. Дизни / Пиксар е душата се уште е предвидена за ноември и Денис Вилнев Дуна за декември, но не би било изненадувачки ако се судрат и до 2021 година.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments