10 автомобили што ќе исчезнат до 2021 година

10 автомобили што ќе исчезнат до 2021 година

Електрификација сè построги граници,растечка лудост за т.н. кросовери: за многу традиционални модели на автомобили тешко би било да се преживее дури и да се случат само овие три трендови.И сега им се придружуваат економските ефекти од таканаречената „борба против коронавирусот“.

Еве 10 модели кои веќе ја изгубиле битката и доколку сè уште не заминале ќе го сторат тоа најдоцна до следната година.Модели што ќе ги снема до 2021 година:

Mitsubishi Pajero

BMW i8

Suzuki Jimny

Chevrolet Impala

Alfa Romeo 4C

Ford Fusion/Mondeo

Lexus GS

Lincoln Continental

Mercedes-Benz SLC

Chevrolet Aveo

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments