10 од најгледаните ТВ-преноси во светот

Prince Harry and Meghan Markle became the Duke and Duchess of Sussex upon their wedding at St. George’s Chapel at Windsor Castle on Saturday.

10 од најгледаните ТВ-преноси во светот

Пронајдокот на ТВ ни овозможи да уживаме во бројни ТВ-емисии и да станеме дел од неверојатни историски настани за кои не би можеле поинаку да бидеме сведоци.

Глобалните ТВ преноси ја обединија човештвото во врска со спортски натпревари, свадби на свадби, концерти во живо со музика и заминување на сакани познати личности.

и не заборавајте на слетувањето на Месечината што собра невиден број гледачи кои сакаа да станат дел од настанот!Еве 10 од најгледаните ТВ-преноси во светот:Кралската свадба на принцот Чарлс и Лејди Дајана,Слетување на Месечината,легендарната борба меѓу Мухамед Али и џeорџ Форман,Princess Diana’s Good-Bye,Концерт во живо на Елвис Присли, Свадба на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон,Свадбата на принцот Хари и Меган Маркл,Финале на Светското првенство во 2018 година,Спомен-служба на Мајкл Џексон,Олимпијада во Пекинг 2008 година.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments