10 култни хорор комедии што ќе ве натераат да се насмеете

Повеќе произведени правеа хорор комедии

Некои хорор филмови ви влегуваат во умот и ве прават сериозно во прашање постојано да ги исклучувате светлата. Но, кога едноставно не сакате да поканите нешто како наследно во вашите кошмари, исто така има и хорор филмови кои имаат за цел да ве натераат да ви се појават од смеа и страв , честопати со помош на бонус.Со добро воспоставена филмови какo веќе седи на врвот на купот хорор-комедија, сакавме да копаат малку подлабоко и да се нагласат некои култни класици на жанрот.Кој би помислил дека ужасот и комедијата можат да одат рака под рака! Ајде да се соочиме. Сепак, со текот на годините, синтезата на двајцата работеше чуда. Публиката ја сакаше удобноста на неколку смеа среде хорор. Како што работеше формулата, се повеќе и повеќе произведени правеа хорор комедии и се етаблираа како фасцинантен жанр. Во ова видео, ќе разговараме за некои потценети хорор комедии. И покрај тоа што се исклучително добри, овие филмови не добија благодарност што го заслужија. Волкколп,Лошо Мило,Напад на блок,Уплашителите Дис на крајот,Нешта Мртва топлина,Куќа,Гума..Во продолжение погледнете ги трејлерите одберете еден од ни а потоа направите си домашно кино.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments