15 минути гејмплеј Mafia: Definitive Edition

15 минути гејмплеј на Mafia: Definitive Edition

Mafia: Definitive Edition е повеќе од нова графика и изглед на оригиналната игра во 2002 година: тоа е темелен римејк, кој има среќа, бидејќи оригиналот дефинитивно личи на игра на отворен свет од 2002 година.

Досега не сме виделе голем дел од играта во акција, но сега, вметнато погоре, има значително 15-минутно видео.

Видеото доаѓа со учтивост на IGN, а настрана од снимките, нема многу во начинот на нови информации. Се повторуваат некои карактеристики, како што се целосно редизајнираните „автентични“ возила. Постојат и велосипеди, кои колку што знам не беа во оригиналното издание.

Мисијата „Trip to the Country“ доминира во најголем дел од видеото. Ако сте љубопитни за тоа како изгледаше во 2002 година, има let’s play кој може да го видите. Ако ви се допаѓа тоа што го гледате, играта ќе биде објавена на 25 септември.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments