16 нови игри на GeForce Now

Додадени се 16 нови игри на GeForce Now

Преку GeForce Now можете почнете со играње веднаш по уклучување на играта и тоа значи „Со GeForce Now сте секогаш во игра“. NVIDIA секогаш ги управува ажурирањата така што ги оптимизира игрите. Компанијата, како додаток ги развива драјверите на Game Ready со подобрување на перформансите. Покрај тоа, ако некоја игра поддржува RTX, можете да ја играте таа игра со графики што се феноменални/

Продолжувајќи да ја подобрува својата услуга GeForce Now, компанијата објави дека ја издаде акциската игра со теми од Cyberpunk, Danger Scavenger и 16 нови игри објавени на Steam оваа недела.


NVIDIA исто така работи на додавање игри како Stranger Things 3: The Game, кои Epic Game Store ги објавува бесплатно секоја недела, во GeForce Now. За да не ги пропуштите ново додадените игри, можете да ги следите ажурирањата објавени од NVIDIA секој четврток.

Како за крај уште 3 игри кои го напуштија системот ќе се вратат на GeForce NOW. Овие игри се демо верзија на: The Hunter: Call of the Wild, Torchlight II и GhostRunner.

Подолу е наведена целосната листа објавена на GeForce Now:

 • Danger Scavenger 
 • Stranger Things 3: The Game
 • Disco Elysium (Epic)
 • Farming Simulator 19 (Epic)
 • Just Cause 4 Reloaded (Epic)
 • Idle Big Devil
 • Spintires
 • SAMURAI SHODOWN NEOGEO COLLECTION (Epic)
 • Snake Pass
 • Surviving The Aftermath (Epic Games Store)
 • Tale of Wuxia: The Pre-Sequel
 • Tunshi Kongming Legends
 • Warhammer Underworlds Online


Игри кои се враќаат на GeForce Now:

 • Тhe Hunter: Call of the Wild
 • Torchlight II
 • GhostRunner demo
0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments