2020 iPhone SE ќе биде 100 долари поефтин

Следната година, подразбирајќи дека може да пристигне нов модел со ниска цена, во 2021 година

Apple можеби изненади многу луѓе кога го објави iPhone SE во 2020 година порано оваа година вооружен со A13 Bionic и чинеше само 399 долари.

Можно е технолошкиот гигант да го продолжи овој тренд на лансирање ниски цени на моделите на iPhone, бидејќи еден советник тврди дека сегашната генерација на iPhone SE ќе биде поевтина од 100 долари, што ќе го направи уште попривлечно купување за потенцијалните клиенти.

Една личност која оди по името komiya на Twitter вели дека цената iPhone SE 2 ќе забележи пад помеѓу опсегот од 50 до 100 долари. Дури и ако Apple го прави 50 долари поевтино, сепак им дава на клиентите пристојна заштеда, но тука треба да размислуваат повеќе отколку да ги одржувате финансиите.

Советникот не споменува дали ќе биде прекинат iPhone 2020 СЕ, според него значи дека Apple би можел да работи на друга опција со ниска цена за 2021 година.

Една од причините зошто може да забележиме пад на цената е затоа што Apple би можел да ја избере истата цена 399 американски долари со почетна цена за iPhone SE од 2021 година.

Друга гласина тврди дека Аpple може да лансира модел на iPhone од 200 американски долари следната година, и доколку се цени по тој начин, Apple нема да има друг избор освен да го прекине iPhone SE од 2020 година, бидејќи сегашната генерација нема да може да се натпреварува со поновата верзија во однос на цените.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments