2020 Renault Duster 1,3-литар Турбо бензин сега достапен

2020 Renault Duster 1,3-литар Турбо бензин сега достапен

Чекањето за моќната верзија на Duster заврши.Компанијата ја лансираше 1,3-литарската турбо бензинска верзија на Duster.Бензинот Duster Turbo ќе биде достапен во три варијанти-RXE, RXS и RXZ. SUV со 6-степен мануелен менувач.Исто така X-Tronic CVT е достапен во две варијанти-RXS и RXZ.Рено исто така ќе го направи Дастер достапен во 1,5-литарскиот бензински мотор.Високи перформанси и ефикасност ентузијасти во авантурите ќе уживаат во возењето

Смелиот и помоќен Дастер сигурно ќе инспирира повеќе луѓе да се приклучат на растечкото семејство на авантуристи кои бараат авантури и да истражуваат нови терени и хоризонти како и да уживаат во без напорното возачко искуство

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments