24 Годишен корисник на TikTok се самоуби

24 Годишен корисник на TikTok се самоуби

Апликацијата TikTok, која неверојатно расте во последните години, продолжува да биде предмет на многу интересни вести. Овој пат се самоуби еден корисник на 24 годишен корисник на TikTok.

Платформата TikTok, која продолжува со својот пат со милиони корисници ширум светот, може од време на време да биде домаќин на смешни и тажни работи, како и забавни содржини. Последниот инцидент во Индија е пример за оваа ситуација. Извештаите објавија дека 24-годишен корисник по име “Dhananjay”, кој живее во Индија, извршил самоубиство пиејќи пестициди за време на неговото видео на „ТикТок“.Се зборуваше дека младиот човек се самоубил за време на видеото за да разбере како е чувството на смрт.

Шокантниот инцидент се случи минатата сабота во градот Коратагере во областа Тумкур во провинцијата Карнатака, Индија. Според пријавените информации, младиот корисник по име Dhananjay, кој имал потешкотии да ја заврши својата работа поради епидемијата на коронавирус, земал шише пестициди по малата дискусија со неговата мајка. Младиот корисник на TikTok, изјави дека е љубопитен за чувството на смрт во видеото и ќе се обиде да се самобоубие само за да осети.

Младиот корисник почина:

Младиот човек кој се самоубил пиејќи пестициди починал во болницата каде што бил отстранет и започнала истрага. Се испостави дека младиот човек претходно се обидел да се самоубие со возење велосипед на дрво. Според полицијата, човекот по име Dhananjay успеал да преживее опстанувајќи ја оваа несреќа со ситни абразии. Младиот човек, кој беше предупреден од семејството и пријателите да не преземат вакви ризици по оваа несреќа, не ги послуша.

Изјавено е дека младиот корисник кој имал повеќе од 400 следбеници на својот TikTok профил, дека имал повеќе вакви акции и секогаш ја изразувал својата желба да да доживее смрт на социјалните мрежи. Соседите во селото на младиот човек пријавиле дека тој се оженил 4 месеци пред смртта и дека станал психички болен кога неговата работа била погодена од појава на коронавирус. Полициските службеници заинтересирани за инцидентот исто така изјавиле дека мажот сакал да ја заплаши мајка му со закани од самоубиство и затоа се обидел со ваков вид на работа, но резултатот бил лош.

Слични вести

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *