Клипш успеа да го привлече нашето внимание минатата година со пар безжични ушни капаци спакувани во куќиште за полнење од нероѓосувачки челик што личи на преголем запалка од Zippo .Следењето на компанијата го спроведува тој дух, но исто така го подобрува дизајнот и перформансите на ушите, вклучувајќи нова спортска верзија која може да ви ги исуши пупките додека тие се полнат во нивниот случај.Директното следење на слушалките на Клипш T5 True Wireless е новата T5 II True Wireless на новата компанија , кои се околу 25% помали и спортот подобрен дизајн кој ветува Клипш ќе ги направи поудобни за носење. Делумно, благодарение на вклучувањето на шест различни големини на силиконски ушни совети, наместо вообичаените три.И покрај помалата големина, Klipsch T5 II True Wireless сè уште може да се пофали со осум часа траење на батеријата, или вкупно 32 часа кога ќе се исклучи три дополнителни времиња со помош на потенкиот случај за полнење (кој сè уште е достапен во четкан нерѓосувачки челик или пиштол метал сива завршница ) Клипш исто така ја подобри антената на овие ушни капаци (дебелиот метален прстен околу логото на Клипш во горенаведените слики) за да помогне во минимизирање на проблемите со врската што честопати ги измачуваат овие уреди. Тие, исто така сега се оценети според IP67, чекор напред од претходната генерација, што значи дека се отпорни на прашина и пот и можат да бидат пијани во вода без оштетување. Не е лошо за 199 долари, но сè уште нема активно откажување на бучава.

Како и да е, поинтересно се новите ушни капаци на Клипш T5 II True Wireless Sport, кои исто така се најавени денес. Тие ги носат сите исти карактеристики и надградби како стандардниот T5 II True Wireless, но додаваат и неколку совети за компатибилна меморија од пена за компатибилна меморија, за кои многу корисници сметаат дека обезбедуваат посигурно вклопување, три димензии на ушни крилја за понатамошно обезбедување на ушите. t испаднете за време на строг тренинг и безжично полнење.Случајот за полнење, сепак, има сосема различен дизајн. Стегачи се затворени за да не остане прашината и водата, за да можете да го откачите од вашето тело и да не се грижите за тоа да се спушти и да се извалка, или да ви недостасуваат ушите. Вклучува и мал контејнер со силика гел за суво чистење во внатрешноста на случајот (слично на оние мали бели пакувања кои не ги јадете понекогаш со кожа или суво храна) за да ја апсорбирате и да избришете влага подалеку од ушите. Значи, после тренингот, можете да ја исплакнете потта од ушите и да ги исфрлите во случајот, без претходно да се грижите дали темелно ќе ги исушите. Контејнерот исто така може периодично да се отстранува и да се микробранови за да ја постави својата способност да апсорбира влага.Стандардната верзија на клепчињата за уши Klipsch T5 II True Wireless Sport, достапна со зелено, бело или црно куќиште за полнење, е достапна за предрасуда сега за 229 долари. Ако сакате да се фенси, Клипш соработуваше и со Мекларен Расинг да создаде поквалитетна верзија која доаѓа со портокалово и црно куќиште за полнење и пупки украсени со логоата Мекларен и безжичен полнач за 249 долари.

Слични вести

Leave a Reply

Your email address will not be published.