Huawei Watch Fit 2020

Huawei Watch Fit е паметен часовник со 1,6 “AMOLED дисплеј

Huawei продолжува да го проширува своето влијание во преносен сегмент на гаџети. Кинескиот производител подготвува премиера на новиот модел наречен Watch Fit.

Уредот ќе биде елегантен хибрид помеѓу паметен часовник и фитнес-tracker, кој нуди најдобри од двата типа гаџети.

Huawei Watch Fit ќе биде со големина од 1,64 инчи и ќе понуди AMOLED екран со резолуција од 456×280 пиксели, што ќе го позиционира во категоријата премиум на пазарот за паметни часовници.

Корисниците со динамичен животен стил ќе можат да ги искористат предностите на водоотпорната обвивка, како и да користат серија на сензори, вклучувајќи барометар, акцелерометар и скенер на отчукувањата на срцето.

Кинескиот производител исто така ветува долг животен век на батеријата што ќе трае околу 10 дена со едно полнење. Huawei Watch Fit е оптимално решение за следење на вашите вежби, без разлика дали одите, трчате, пливате или возите точак.

Huawei ќе понуди најразлични бои, кои вклучуваат најмалку четири различни нијанси на Huawei Watch Fit. За опциите за поврзување ќе биде потребен паметен телефон со Android 5.0 / iOS 9.0 или повисоки верзии на оперативниот систем.

Според непотврдени информации, цената на гаџетот на европскиот пазар ќе изнесува 119 €.

Слични вести

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *