Gigabyte го претстави новиот гејминг монитор

Gigabyte свитканиот ултра широк гејмерски монитор G34WQC

GIGABYTE го објави својот прв ултра-широк монитор за игри, G34WQC. Мониторот на серијалот GIGABYTE стана жешка тема меѓу медиумите и гејмерите од неговото лансирање.

Мониторот за игри Gigabyte серија G34WQC е опремен со роден 1500R VA панел со резолуција од 1440P и стапка на освежување 144Hz со време на одговор 1ms, нудејќи одлични перформанси и мазност за игри.

За изведба на бојата, 8-битниот панел нуди прекрасна боја, 120% sRGB широк спектар на бои, и сертифициран од VESA DisplayHDR400, збогатувајќи го контрастот на квалитетот на сликата.

Фантастичните спецификации ви овозможуваат да го доживеете големото визуелно задоволство од видео игрите.

Овој монитор исто така ги поддржува и саканите класични карактеристики на тактиките на GIGABYTE за игри, како што се Aim Stabilizer и Black Equalizer.

Не само што има совршени спецификации за игри, поголем екран заедно со односот 21: 9 е исто така идеален за канцелариска и рекреативна употреба.

Покрај тоа, Gigabyte G34WQC Ultra-Wide мониторот за игри е опремен со вградени стерео, нудејќи цврста околина за стерео звук.

Слични вести

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *