LG го објави мониторот 32UN650-W

LG воведува дисплеј 31,5 ”кој има резолуција од 4K

LG го воведува мониторот 32UN650-W, кој има исклучителна јасност и детали за креативни задачи. Овој монитор има големина на екранот од 31,5 “, што го напојува LG IPS панелот кој нуди поддршка за широк спектар на бои.

Мониторот 32UN650-W се наведува дека е достапен во последната недела од август.

Мониторот 32UN650-W има голем број карактеристики, вклучувајќи ја и резолуцијата 4K, или 3.840 x 2.160 и сертификацијата за HDR10.

Овие две спецификации му овозможуваат на овој монитор да произведува фантастични слики и да им овозможи на видеата да изгледаат реални, со што овој монитор е совршен за уредниците на видео записи за кои не е потребна најбрза стапка на освежување, но сакаат огромен дисплеј.

Овој дисплеј нуди 95% покриеност на DCI-P3, што е идеално за професионални креатори кои можат да прават видео уредување или да уредуваат фотографии професионално.

Мониторот 32UN650-W има поддршка и за Dynamic Action Sync, Black Stabilizer и AMD FreeSync. Dynamic Action Sync гарантира дека гејмерите немаат малку или немаат влезен застој(lag), дозволувајќи им да останат фокусирани на играта.

Слични вести

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *