Fitbit го објави својот нов смарт часовник со ECG

Fitbit додаде три нови паметни часовници

Трите паметни часовници се карактеризираат со цени што одговараат на сите буџети и списокот со карактеристики варира во зависност од моделот за кој ќе одлучите.

Компанијата ветува знаменитости на Sense, карактеристики како ЕCG, брзо полнење и многу повеќе.

Fitbit имаше зафатена година и покрај глобалната пандемија. Компанијата го лансираше Charge 4 фитнес-tracker претходно и сега само сака да ја израмни својата игра со големите конкуренти.

Fitbit Sense

Новиот предводник на смарт часовник од компанијата ја одликува сета добрина што го прави силен кандидат на пазарот. Целосно натоварен и полн со џем полн со сензори, ова е оној што ќе го добиете доколку се одлучите за „напредна здравствена сјајност“.

Исто така, добивате алатка за управување со стрес и резултатот се движи од 1 до 100 врз основа на тоа колку сте стресни. И на крај, една од најголемите дополнувања е мониторот на ЕCG.

Fitbit Sense е достапен во јаглерод или графит не’рѓосувачки челик и лунарно бело или меко злато не’рѓосувачки челик со цена од 329,95 $

Fitbit Versa 3

Fitbit Versa 3, исто така, ги содржи истите 6 дена батерија, одборот на звучниците и истиот зачудувачки дисплеј. Поддршката за дигитален асистент е исто така дел од мешавината заедно со сензорите GPS, SpO2 и PurePulse 2.0.

Fitbit Versa 3 е достапен во црна или црна алуминиумска завршница, розовa глина или мека златна алуминиумска финиш, а полноќ за алуминиум со 229,95 $

Fitbit Inspire 2

Линијата Fitbit Inspire исто така добива освежување со Inspire 2. Се одликува со подобрен дизајн и го удвојува траењето на батеријата во споредба со Fitbit Inspire HR.

Најдобар аспект на фитнес-тракерот е тоа што има целосна година на Fitbit Premium за нови корисници со секое купување вредно 80 долари.

itbit Inspire 2 е достапен во црна, лунарна, бела и пустинска роза со 99,95 долари.

Слични вести

Leave a Reply

Your email address will not be published.