Xiaomi, OPPO и Huawei регрутираат луѓе за бета-тестирање на нивните апдејти за Android 11

Xiaomi, OPPO и Huawei регрутираат луѓе за бета-тестирање на нивните апдејти за Android 11

После долг период на тестирање, Google е на само неколку дена од воведување на стабилна верзија на Android 11 во своите Pixel смартфони. Xiaomi, OPPO и Huawei, оваа недела се спремаат да лансираат свои тестови за овој оперативен систем.

Xiaomi воведува бета-тестирање на Android 11 за неговите модели Mi 10, Mi 10 Pro и POCO F2 Pro до 9 Септември. Додека, ОРРО бара волонтери кој ќе учествуваат во нивниот бета-тест за Android 11 на моделите Find X2, Find X2 Pro, Reno3 4G и Reno3 Pro 4G. Волонтерите можеа да се пријават до денеска. И за крај, Huawei бара волонтери за смартфоните P40, Mate 30 и MatePad Pro до 8 Септември.

Слични вести

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *