ОРРО Reno 4 Pro: смартфон од средна класа со премиум квалитет

ОРРО Reno 4 Pro: смартфон од средна класа со премиум квалитет

ОРРО е 5та најголема мобилна компанија во светот според неговите бројки. Тој доминира на пазарите во Кина и делови од Азија веќе цела декада. ОРРО го задржа своето темпо и во пандемијата и го лансираше ОРРО Reno 4 и ОРРО Reno 4 Pro.

ОРРО го претстави Reno 4 Pro со естетски атрактивен дизајн надополнет со AMOLED екран од 90Hz и полнење од 65W. Телефонот е идеален за секој што преферира шармантен изглед и сигурен перформанс. Единствена препрека на телефонот е малку повисоката цена во однос на сличните OnePlus 7T И Realme X2 Pro.

Слични вести

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *