2021 Porsche Cayenne GTS

Порше ги вади обвитките од дуото на новите теренски автомобили: Cayenne GTS и Cayenne GTS Coupe.

Што значи GTS? Во Porsche-Talk,GTS е понуда „Голдилокс“. Не премногу голи коски, но не премногу скапи.

Обично кажано, моделот GTS е полн со сите скапи, изборни побрзи битови што ги посакувате на моделот S, малку дополнителен напредок и намалена висина на возењето, сè за пониска цена.

V-8 се врати!

Уште првиот Cayenne GTS дојде со 399 коњски сили, природно аспириран V-8, а мануелниот менувач беше опција.

Втората генерација Cayenne GTS сè уште имаше V-8 и произведе 414 коњски сили.

По освежувањето на средниот циклус, Cayenne GTS дојде со скокана верзија на двомечот на Cayenne S со твин-турбо 3,6 литарски V-6, со што се создадоа 434 коњски сили. 

За 2021 година, GTS го има истиот 4,0-литарски, твин-турбо V-8 пронајден во Panamera GTS, обезличена верзија на моторот пронајден и во „Панамера“ и „Кајан Турбо“.

Колку чини Porsche Cayenne GTS?

Cayenne GTS чини 108.650 $,  додека GTS Coupe започнува од 111.850 $.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments