КОНЕЧНО ПРИСТИГНА! Објавен е долгоочекуваниот паметен часовник на OnePlus!

OnePlus Watch се чини дека ќе се истакне на пазарот на паметни часовници со своите интересни карактеристики.

OnePlus исто така го објави својот многу очекуван паметен часовник наречен OnePlus Watch со новата серија OnePlus 9. Компанијата ветува дека ќе го донесе истиот дизајн и квалитетот на конструкцијата на нивните паметни телефони.

Карактеристики на паметниот часовник на OnePlus

Со 1,39 инчен заоблен AMOLED дисплеј, куќиште од 46 mm и закривено стакло 2,5D, паметниот часовник е амбициозен и во однос на траење на батеријата, поврзаност и проактивна кондиција. Додека се споменуваат две недели за траење на батеријата, ако вашето полнење е кратко, можете да добиете дневна енергија со 5-минутно полнење. Покрај тоа, споделено е дека батеријата од 402 mAh може да трае една недела по 20 минути полнење.

На страната на поврзувањето, на пример, корисниците на OnePlus TV ќе можат да го користат часовникот како далечински управувач. Покрај тоа, производот може да зачува 500 песни со 4 GB простор за складирање, од кои 2 GB е на располагање. Мора да се напомене дека има и поддршка за Bluetooth слушалки за локална репродукција на музика.

Со 5 АТМ и IP68 отпорност на вода, паметниот часовник поддржува повеќе од 110 видови на вежби. Ако заборавите да започнете со тренрање уредот благодарение на неговите сензори ќе ве потсети. Исто така, се издвојуваат некои важни карактеристики на здравјето и фитнесот, како што се срцевиот ритам, растојанието, калориите, брзината и SWOLF. Покрај тоа, вграден сензор за сатурација во крвта – SpO2, сигнали за откривање на стрес и срцеви отчукувања.

Цената на OnePlus Watch, кој ќе биде објавен на 14 април со опции за сребрена и црна боја, е 159 американски долари. Постои и лимитирана Кобалт верзија која ќе се продава поскапо.

Слични вести

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *