БИЗАРНО! Новата RTX 3080 Ti на продажба за 3500 долари пред да биде објавена!

Според споделувањето преку Reddit, се покажа дека RTX 3080 Ti е продаден за 3.500 долари пред да биде објавен.

NVIDIA се очекува да ја претстави својата графичка картичка RTX 3080 Ti со 12 GB VRAM кон крајот на овој месец. Додека новиот член на Серинини неодамна излезе со чести протекувања, корисникот на Редит по име ФајсалКатиб изнесе многу важно тврдење.

Ако се сеќавате, минатата недела, MSI’s RTX 3080 Ti SUPRIM X беше забележан во продавница за малопродажба. Така, се покажа дека графичките картички RTX 3080 Ti се подготвени за дистрибуција. Додека се поставува прашање кога ќе биде објавена следната генерација на графичката картичка на NVIDIA, корисникот на Reddit по име FaisalKhatib изјави дека моделот RTX 3080 Ti SUPRIM X прикажан во продавницата во Обединетите Арапски Емирати е продаден по астрономска цена од 3.500 долари.

Ниту една официјална изјава не беше дадена на фронтот на NVIDIA за оваа слика споделена на Reddit. Затоа, не знаеме дали оваа цена на Интернет е точна. Сепак, извори блиски до NVIDIA очекуваат моделот да биде достапен по малопродажна цена од околу 1300 американски долари.

Покрај тоа, се проценува дека моделот RTX 3080 Ti ќе биде претставен на 31 мај и ќе биде објавен на 2 јуни, во вестите споделени од VideoCardz.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments