5 филмови во кои глумат рапери

5 филмови во кои глумат рапери

Set It Off – Queen Latifah

Jada Pinkett, Queen Latifah, Vivica A. Fox и Kimberly Elise глумат во Shake it off, филм за 4 жени кои одлучуваат да ограбат банка.

Poetic Justice – Tupac

Regina King, Tupac Shakur, Janet Jackson и Joe Torry имаат улоги во Poetic Justice, филм за маж и жена кој тргнуваат заедно на патување. Одпрвин нивната врска е агресивна, но евентуално прераснува во романтична.

Friday – Ice Cube

Chris Tucker и Ice Cube можете да ги најдете во комедијата Friday. Приказна за авантурите на двајца мажи во Лос Анџелес. Дава комична престава на афро американските гета.

8 Mile – Eminem

8 Mile е автобиографски филм за B-Rabbit(Eminem), рапер кој живее во Детроид. Филмот го следи B-Rabbit во обидите да ја израсне неговата сестра и како пробува да се избори со неговата мајка, пробувајќи да биде сфатен сериозно за неговата кариера во рап музиката.

Den Of Thieves – 50 Cent

Den of Thieves е криминална драма во 2018 година во која играат eraерард Батлер, О’Шиа acksексон r.униор (син на ледената коцка), 50 Cent и Пабло Шрајбер.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments