Death Stranding достигна 5 милиони продажби!

Со објавени 5 милиони бројки за продажба за Death Stranding, се создава возбуда за Death Stranding Director’s Cut.

Death Stranding, произведен од Коџима Продукција, успеа да достигне бројка за продажба од 5 милиони единици. Во интервју за GamesIndustry.biz, раководителот на издавачката куќа Коџима, Џеј Бур сподели дека играта со научно-фантастични курири продала 5 милиони единици на платформите PS4 и PC.

Да потсетиме, Death Stranding не е толку успешен како Metal Gear Solid V, кој беше објавен во септември 2015 година и продаде 6 милиони единици само во првите неколку месеци. Од друга страна, треба да се подвлече дека Death Stranding е сосема нова серија заснована главно на угледот на Хидео Коџима и некои одлични актери за привлекување на актерите. Во оваа смисла, 5 милиони продажби сè уште се важни достигнувања.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments