8 сезони на класичен Law & Order се во моментов на Peacock

Law & Order Закон и ред партнери кои ги блокираат улиците на Њујорк

Бевте воодушевени кога слушнавте дека класичниот  Закон и Ред конечно ќе биде на услуга на NBCUniversal’s но имам некои лоши вести.

Прво, класичното  L&O  е достапно само на Peacock Premium, не-бесплатниот план за новата услуга. Ова не е толку голема работа како и фактот дека, дури и откако ќе платите, сепак добивате само 8 сезони од шоуто. Се сеќавам на  L&O дека  сум околу  целиот мое детство , така што знам дека има повеќе сезони од тоа. И, тоа е вистина – класичниот  Закон и ред  заврши во 2009 година по 20 одлични сезони. Корисниците на паун ќе имаат пристап само до сезоните 13-20.Не ме сфаќајте погрешно, тие сезони се одлични, но малку е разочарувачки да не имате целосно искуство. Целосниот Закон и ред  ќе беше кругот накит на оваа нова платформа, барем за мене. Зошто не се сите сезони на Паун? Се чини дека не постои едноставен одговор на тоа прашање.Со 456 оригинални епизоди, претставата е чудовиште и секоја епизода чини пари за лиценца. Значи, кога станува збор, да речеме, Нетфликс или Хулу, тие ќе мора да платат огромна сума пари за да можат целата претстава да ја имаат на својата платформа.Сега, NBCUniversal, наводно, потпиша договор за ново шоу во замена за комплетната  библиотека и делови од предводниците на сериите и  Криминална намера . Зборот има дека другите сезони се врзани во други договори за лиценцирање.Сепак, има надеж: повеќе сезони би можеле да се појават на Peacock во иднина.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments