8T со темата Cyberpunk 2077 на OnePlus го има еден од најголемите модули за камера.

Телефонот е достапен само за нарачка во Кина, сепак.

OnePlus откри 8T со тежок изглед на Cyberpunk 2077, и изгледа радикално различно од стандардниот OnePlus 8T. Разочарувачки, сепак, телефонот со тема Cyberpunk 2077 е достапен само за нарачка во Кина во моментот, каде чини 3.999 CNY (нешто помалку од 600 американски долари).

Телефонот има многу козметички допири за да одговара на визуелниот тон на претстојната игра, како што се впечатливи жолти акценти и логото на Cyberpunk 2077 на долниот дел од телефонот. Но, она што не можам да престанам да го гледам е неговиот џиновски модул на камерата, кој опфаќа голем дел од ширината на задниот дел од телефонот.

Софтверот добива и некои допири со темата Cyberpunk 2077, вклучувајќи и прилагодена позадина. Телефонот исто така има два специјални филтри за камери, „Ноќен град“ и „Северна Калифорнија“, според веб-страницата на OnePlus за телефонот.

Исто така, доаѓа со неколку специјални бандажи Cyberpunk 2077, што можете да ги видите во ова обезбојување на уредот:

Голем дел од спецификациите на овој телефон се слични на OnePlus 8T, сепак: тој има екран од 120Hz, процесор Qualcomm Snapdragon 865, 256 GB простор, 12 GB LPDDR4X RAM меморија и батерија од 4.500mAh. Прегледот на мојот колега Jonон Портер за стандардниот OnePlus 8T можете да го прочитате тука.

Cyberpunk 2077 OnePlus 8T е најновиот тематски телефон на OnePlus, кој се приклучува на составот што вклучува OnePlus 6 со маркет на Одмаздници, издание на Мекларен OnePlus 6T и OnePlus 5T со тема Star Wars. Самиот Cyberpunk 2077 ќе биде објавен на 10-ти декември, по неодамнешното доцнење.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments