Abba ќе објави пет нови песни но во 2021 година

Abba ќе објави пет нови песни но во 2021 година

Аба ќе објави пет, наместо две нови песни бидејќи нивното обединување се наметнува назад во 2021 година. Шведското четири парче првично требаше да изнесе нова музика подоцна оваа година, но беа принудени да ги одложат овие планови поради пандемијата на коронавирус.

Тие  снимија пет нови песни. Тие требаше да бидат излезени на крајот на минатата година… Поради технички тешкотии и пандемијата, се одложуваат работите.   Последниот студиски албум на Аба беше објавен во 1982 година, додека три необјавени песни беа објавени една деценија подоцна во 1993 и 1994 година.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments