Activision отвори војна против несовесните играчи на COD: Warzone! Банирани 60.000 играчи!

Activision сега презеде акција за Call of Duty: Warzone, каде познати играчи исто така почнуваат да губат. Компанијата, која вчера започна со нова операција за измами, објави дека се забранети уште 60 илјади непријатели на игри. Со последната операција, повеќе од 300 илјади луѓе беа забранети од Call of Duty: Warzone.

Во една вест што ја споделивме вчера со вас, споменавме дека играчите на Call of Duty: Warzone со значителен број следбеници не можеше да ги издржи триковите во играта и престана да игра Call of Duty: Warzone. Се чини дека овој инцидент го привлече и вниманието на тимот на Activision. Според официјалното соопштение на компанијата, околу 60 илјади профили се банирани.

Call of Duty: Warzone

Објавена во март 2020 година, бесплатната игра им понуди на гејмерите импресивно искуство за преживување. Сепак, компаниите што го развија софтверот за измами го промашија вкусот на играта. Како такви, играчите сега се на точка на бунт. Activision објави дека досега се забранети над 300 илјади измамници и дека тие ќе го задржат принципот на нулта толеранција против измамниците.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments