Apple AirPods 3 може да бидат претставени на 18 мај!

Се тврдеше дека безжичните слушалки AirPods 3 може да се сретнат со корисниците на 18 мај.

Се тврди дека безжичните слушалки Apple AirPods 3, за кои се шпекулираше подолго време, ќе бидат претставени на 18 мај. Дури се вели дека овие слушалки можат да се наречат AirPods Air. Дополнително, заедно со слушалките се очекува да биде објавен и планот на Apple Music HiFi.

Да не заборавиме дека тврдењето на издавачот на Јутјуб, Лук Миани, кој не е познат по своите точни предвидувања, е спротивен на временскиот интервал за кој претходно тврдеше Минг-Чи Куо. Аналитичарот рече дека масовното производство на AirPods 3 ќе започне во третиот квартал од оваа година. Од друга страна, DigiTimes тврди дека масовното производство на следните безжични слушалки на Apple веќе започна и може да биде објавено во третиот квартал.

Исто така, меѓу информациите е дека дизајнот на AirPods 3 нема да биде како моделите од претходната генерација. Според презентациите, AirPods 3 ќе има помало тело како AirPods Pro, но ќе има недостаток на активна бучава. Затоа, се вели дека цената ќе се задржи на ниско ниво. Во бета-кодот iOS 14.6, имаше докази за HiFi план за Apple Music со поддршка на Dolby Audio.

Во меѓувреме, да кажеме дека Светската конференција за програмери, односно WWDC 2021, ќе се одржи помеѓу 7 и 11 јуни оваа година од страна на Apple.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments