AirPods 3 и iPad Pro со мини LED екран може да бидат претставени во март!

Објавен е нов извештај за датумот на објавување на моделите AirPods 3 и iPad Pro со мини LED екрани.

Имаше многу новости за датумот на објавување на AirPods 3 и iPad Pro со мини LED екран. Во овие извештаи се наведува дека моделите од новата генерација можат да бидат понудени на продажба во првата половина на 2021 година. Додека корисниците со нетрпение ги очекуваат производите од следната генерација на Apple, Џон Просер тврди дека двата модели би можеле да бидат претставени во март. Во исто време, Просер наведува дека покрај овие модели, во март може да биде лансиран и AirTag, кој веќе некое време е предмет на протекување.

Засега, не се споделени детални информации за карактеристиките на овие модели. Сепак, извори блиски до компанијата изјавија дека новиот iPad Pro ќе се напојува со процесор A14X. Покрај тоа, се наведува дека моделот, за кој се вели дека има поддршка од 5G благодарение на модемот Snapdragon X55, ќе доаѓа со 6 GB RAM и технологија за дисплеј Mini LED.

Во исто време, некои информации за AirPods 3 беа споделени со корисниците. Од информациите обезбедени од LeaksApplePro, гледаме дека новиот модел на серијата нема да има функција ANC (Активно елиминирање на бучавата). Исто така, меѓу споделените информации е дека овој модел ќе биде за 20 проценти поевтин од AirPods Pro што моментално се продава.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments