Ако навистина сакате помал телефон, испробајте ја малата Jelly 2

Ако навистина сакате помал телефон, испробајте ја малата Jelly 2

Може ли да се приближите со 3-инчен екран?

Дали се жалевте дека новиот iPhone SE е премногу слаб голем.Навистина мал телефон – најмалиот телефон во светот 4G со Android 10.Колку ситни?The Jelly 2 е наследник на првиот телефон на Unihertz, оригиналниот Jelly од 2017 година.

Unihertz е 3-инчен 480×384 екран кој е многу мал,можете да видите пет цели твитови на екранот одеднаш, на пример, сè додека содржат само по неколку зборови. И, иако не би сакал да напишам многу повеќе од неколку реченици, тастатурата е само за применлива за брзо пребарување, одговори за разговор и сл.

4-инчниот Atom XL на Unihertz се чувствува многу подобро прилагодено за општа употреба на паметни телефони.Перформансите од MediaTek Helio P60 процесорот  е соодветен за вид на активности што очекував да ги изврши Jelly 2. Со овој мал екран, воопшто не вреди да се обидете да извршите хардкор мултитаскинг.

Перформансите се забележително ниско,повеќето игри навистина не може да се играат на екранот како овој, дури и со неограничена коњска сила.Што се однесува до траењето на батеријата,внатре има батерија од 2000mAh што е малку според стандардите за телефони на Android.Зборувајќи за камерата, има сензор од 16 мегапиксели на задниот дел и 8-мегапикселен сензор за селфи.

 Примарната камера не е одлична, изненадувачки, но ја работи работата сè додека само ќе ги гледате фотографиите на малиот екран. .Овој телефон е дебел 16,5 мм а добивате 6 GB RAM меморија и 128 GB складирање. Има приклучок за слушалки, така што можете да го користите само како компактен MP3 плеер ако сакате.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments