Актерки и актерки од Netflix кои станаа меѓународни супер sвезди!

Актерки и актерки од Netflix кои станаа меѓународни супер sвезди!

Талентираните ТВ-актери не се секогаш лесни за забележливи,но понекогаш среќен зрак на сонцето сјае врз нив зголемувајќи ја нивната нова кариера на нови височини.Нетфликс има произведено стотици оригинални филмови и ТВ-емисии, па затоа не е изненадување што некои од нивните sвезди успеаја да избијат под крилото на стриминг-гигантот и да станат уште попопуларни.Дел од тие се следниве:

Махершала Али во филмот Куќа на картички,

Кетрин Ленгфорд во 13 причини зошто

Justice Smith во Спуштете се,

Бети Гилпин во СВОЈ

Финен Волфхард во Чудни работи,

Мили Боби Браун во чудни работи

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments