Возачот на Ф1, Алонсо, чија вилица беше скршена како резултат на несреќа со велосипед, е пуштен од болница!

Успешниот Ф1 возач Фернандо Алонсо, кому вилицата му беше скршена како резултат на несреќа со велосипед, неодамна беше отпуштен по успешната операција.

Фернандо Алонсо, успешниот возач на Формула 1 Рено тимот, имаше велосипедизам во тешка несреќа и ја скрши вилицата во изминатите недели. Алонсо, кој остана во болница 2 дена откако беше опериран, неодамна беше отпуштен.

Алонсо по операцијата бил задржан во болница приближно 48 часа и се вратил дома, изјавувајќи дека од 15 февруари неговата состојба се подобрува. Доколку здравјето на успешниот пилот продолжи вака, се очекува тој да учествува во тест возења непосредно пред сезоната Ф1.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments