Дојде изјава од EVGA и Amazon по скандалот со играта New World!

Откако New World ги „испржи“ графичките картички RTX 3090, дојде изјава од производителот на играта Amazon и производителот на графички картички EVGA. Двете компании изјавија дека ги презеле потребните чекори за да ја поправат состојбата.

Во изминатите денови ви ја пренесовме веста дека новата игра на Amazon, New World, ги „гори“ RTX 3090. Повеќето графички картички со овој проблем беа производи на брендот EVGA. Корисниците кои се жалеа на самозапалувањето на нивните графички картички, чекаа објаснување од EVGA и Amazon.

По оваа криза, изјавите дојдоа од фронтот EVGA и Amazon. Двете страни изјавија дека се свесни за овој проблем и ги презедоа потребните чекори за да ја поправат ситуацијата.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments