Amazon го откажа Crucible, неговиот шутер за играње со повеќе играчи, кој веќе беше вратен во затворена бета верзија.

Играта беше вратена во затворена бета фаза во јули.

„Amazon“ официјално го откажа „Crucible“, неговиот шутер за играње со мултиплеер за слободни игри. Тоа е крај на карпестото патување за играта, која за првпат беше лансирана во мај по неколку години во развој, пред да биде вратена во затворена бета верзија во јули.

„Многу го цениме начинот на кој нашите навивачи се собраа околу нашите напори и сакавме да ги гледаме вашите одговори на промените што ги направивме во последните неколку месеци, но на крајот не видовме здрава и одржлива иднина пред нас за Crucible“, рече тимот на Crucible во објава на блог.

Ако сте во затворена бета верзија, сепак ќе можете да ја играте играта во некоја форма за кратко време. Програмерите ќе бидат домаќини на „последниот театар за тестирање и заедница“ во следните неколку недели, според блогот. Штом ќе заврши тоа, склопувањето средби ќе биде оневозможено, но ќе може да играте прилагодени игри (кои се очекува да бидат достапни во наредните денови) до 15 часот попладне, на 9-ти ноември. Компанијата исто така вели дека ќе понуди целосна наплата за сите набавки што сте ги направиле.

Crucible програмерите ќе бидат преместени во други наслови на Amazon Games, вклучувајќи го и New World, претстојниот MMO на Amazon. Таа игра, која во моментов треба да започне во пролетта 2021 година, имаше свои предизвици, вклучувајќи и две одложувања. И, сè уште чекаме на објавувањето на Pac-Man Live Studio, верзија на Pac-Man што можете да ја играте директно на Twitch. Amazon во мај рече дека играта ќе започне во јуни, но сè уште не е објавена, а на веб-страницата на играта се вели само дека „наскоро“.

Amazon не прави само игри – има и услуга за игри во облак, наречена Luna, што беше лансирана минатиот месец. Корисниците во САД можат да побараат ран пристап до него токму сега. Ако сакате да разберете како Luna се спротивставува на другите понуди за игри во облак, добивме водич за тоа токму тука.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments