Амазон не ги продава звучниците Echo како загуба

Амазон не ги продава звучниците Echo како загуба

Амазон веќе долго време е обвинет  своите ривали со своите паметни звучници Ехо, наводно задржувајќи ги конкурентите како Сонос да добијат основа во пазарот.Но извршниот директор на „Амазон“Jeff Bezos вели дека биле според нивната целосна малопродажна цена и компанијата не презема загуба на овие производи.

За време на големото монополско сослушување ,каде извршниот директор на „Епл“ Тим Кук, извршниот директор на „Гугл“„Сундар Пичаи“ и извршниот директор на „Фејсбук“ Марк Закерберг се соочуваат со многу прашања.Кога една компанија се обидува да ги избрка своите ривали од бизнисот со продажба на производи оди во загуба за што е обвинет „Амазон“.

Понекогаш кога е на промоција може да биде под цена  но уредите Ехо на Амазон скоро секогаш се во продажба изјави Безол,уредите како што се Amazon Echo Dot и Echo Show се продаваат често а јас лично ги советувам луѓето никогаш да не купуваат ехо по целосна цена затоа што секогаш има продажба по типична продажна цена од само 30 долари.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments