Серијата Ryzen Threadripper 5000 доаѓа во август!

Серијата Threadripper 5000, која се очекува да пристигне во август со микроархитектурата Zen 3, може да го носи кодното име Chagali.

Чувајќи го својот молк за платформата HEDT (High End Desktop) долго време, AMD се чини дека се подготвува да направи нов потег наскоро. Според информациите што ги обелодени MoePC, серијата Ryzen Threadripper 5000 ќе излезе во август.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments