Instagram и Twitter со поддршка за Android апликацијата Clubhouse!

Clubhouse сега дозволува поврзување на сметките на Инстаграм и Твитер во апликацијата Android Beta.

Апликацијата Clubhouse на Андроид сега им овозможува на корисниците да ги додаваат своите сметки на Инстаграм и Твитер на своите профили, според најновите белешки за бета-изданието. Програмерите исто така нудат иновации што го олеснуваат следењето говорници и учењето за претстојните настани на страната на клубот.

Според најновите белешки за објавата на апликацијата Android Beta, личните сметки сега можат да се додаваат на профилите. Апликацијата нуди и опција DM за сметки во Instagram и Twitter. Сепак, се разбира, поставките за сметката на корисниците мора да бидат соодветни за испраќање ДМ.

Друго ажурирање на апликацијата им овозможува на корисниците да следат луѓе и клубови директно од нивните соби. Ако на корисниците им се допаѓа дискусијата или одреден говорник во која било просторија, тие ќе можат да ги следат овие луѓе со притискање на копчето „Следи“ на дното на екранот. Исто така, сега ако некој клуб има повеќе претстојни настани, овие настани ќе бидат лесно прегледувани и лесно може да се навигаат низ нив. Сепак, иконата за ellвонче е меѓу новите функции додадени на апликацијата за да добиваат известувања кога ќе започне настанот.

Покрај овие, Clubhouse со твит објави и дека апликацијата ќе биде достапна за сите ова лето. Ова значи дека корисниците не треба да добиваат покана да се приклучат на платформата. Да повториме дека на корисниците во моментов им треба покана да се приклучат на апликацијата.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments