Samsung го објави најновото ажурирање на Android побрзо од Google!

Постапувајќи прво, Samsung го направи достапно месечното безбедносно ажурирање пред Google. Ажурирањето на сериите S20, S21 и Z Flip започна да се објавува во многу региони во светот.

Кога станува збор за објавување на ажурирања на Android, Samsung го стори тоа повторно. Додека Google, сопственикот на Android, сè уште не го објави јунското безбедносно ажурирање, корејскиот технолошки гигант веќе започна да ја објавува регулативата.

Samsung претходно беше првопласиран во носењето месечни ажурирања на своите предводници, надминувајќи ги многу производители на паметни телефони како Google. На крајот на мај, јунското ажурирање веќе започна да се шири во Јужна Кореја. Ажурирањето во моментов се подготвува да достигне повеќе земји.

Ажурирањето на софтверот, наречено „G99xBXXU3AUE8“, започна да се шири за моделите Galaxy S21, Galaxy S21 + и Galaxy S21 Ultra во Обединетите Арапски Емирати. Главниот фокус на ажурирањето беше реализација на безбедносните регулативи за јуни. Во меѓувреме, сличен ажурирање доби и телефонот на Samsung што може да се склопи Z Flip 5G. Ажурирањето на Z Flip наречено „F707BXXS3DUE1“ е лансирано во многу европски земји.

Друга серија што го доби јунското безбедносно ажурирање беше серијата Galaxy S20. Galaxy S20, Galaxy S20 + и Galaxy S20 Ultra уреди во многу земји, особено во Луксембург и Англија; Ажурирањето го доби рано и новите земји продолжуваат да се додаваат на списокот.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments