Апликацијата YouTube Kids сега е на Fire TV на Амазон

Има нов начин за гледање на услугата за деца на YouTube на вашиот телевизор.Семејствата сега имаат нов начин да ги гледаат видеата на YouTube на пријателски начин на деца на YouTube.YouTube Kids сега е достапна како посебна апликација за Fire TV на Амазон.

Апликацијата, која сега се приближува кон уредите со Fire TV, доаѓа една година откако редовната апликација на ЈуТјуб се врати во Fire TV, по долготрајната расправ помеѓу двете компании.

YouTube Kids нуди каталог на видеа што им одговара на децата, што е одвоено од главното искуство на YouTube.

 Амазон исто така забележува дека апликацијата има и карактеристики за родителска контрола што им овозможуваат на родителите да блокираат одредени канали или видеа – корисна карактеристика со оглед на неуредна историја на YouTube со наводна содржина соодветна на возраста.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments