iPhone 14 Pro може да дојде со 48 MP камера и 8K видео поддршка!

Минг-Чи Куо тврди дека моделите iPhone 14 Pro ќе дојдатсо 48 MP камера и 8K видео поддршка.

Познат по своите прецизни протекувања на производите на Apple, Минг-Чи Куо го сподели патниот план на Apple за следните неколку години со корисниците. Осврнувајќи се на моделот iPhone 14 Pro што ќе биде претставен во 2022 година, Куо исто така рече дека компанијата ќе го постави мини моделот од следната година.

Според изјавите на Минг-Чи Куо, гледаме дека Apple ќе направи сериозни новини во моделите на iPhone во 2022 година. Првата од овие новини е главната камера од 48 MP. Истакнувајќи дека технолошкиот гигант од Купертино ќе вклучи сензор за главна камера од 48 MP во моделите iPhone 14 Pro и 14 Pro Max, Куо исто така изјави дека овие модели ќе имаат можност да снимаат 8K видео. Освен тоа, познатиот аналитичар наведува дека големината на пикселите на оваа главна камера ќе биде на ниво од 2,5um.

Покрај тоа, аналитичарот исто така изјави дека компанијата ќе се појави пред корисниците со четири различни модели на iPhone, два 6,1 инчи и два 6,7 инчи, во 2022 година, а исто така ја допре и стратегијата на моделот Mini на Apple. Соодветно на тоа, Куо вели дека 5,4-инчниот iPhone 12 mini е под очекувањата со бројките за продажба, нагласувајќи со тоа дека iPhone 13 mini може да биде последниот компактен смартфон на Apple.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments