Apple дизајнира специјални маски за вработените

Apple дизајнира специјални маски за вработените

Apple Inc развива специјални маски за вработените што ќе им помогнат да се лимитира ширењето на коронавирусот. Маската за заштита на Apple претходно беше направена во Калифорнија и беше успешно тестирана. Претхоно Apple донираше маски и визири за медицинските работници и вработените во секторот за здравје.

Маските ќе бидат дизајнирани од тимот за инжињерски и индустриски дизајн на компанијата, истиот тим кој работел на дизајнот на iPhone И iPad уредите. Маската ќе биде направена со три слоја на филтри и ќе може да биде измиена и користена до 5 пати изјави компанијата.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments