Apple го менува курсот, ја отстранува циглата за полнење од Apple Watch Edition и Hermès

Последна стратегија за животна средина.

„Епл“ тивко ја отстрани 5W напојната тула за полнење што претходно ја вклучуваше со своите поскапи модели „Епл Воч Едис“ и „Епл Воч Хермес“, со што луксузните модели се во согласност со остатокот од составот на компанијата, како што е забележано од „Макруморс“.

На својот настан „Time Flies“ на почетокот на овој месец, компанијата објави дека повеќе нема да вклучува USB-тула за напојување со поевтините модели Серија 6, СЕ, Серија 3 и Најк во обид да го намали влијанието врз животната средина.
Сепак, брзо беше забележано дека Apple сè уште ја вклучува таа тула на своите луксузни модели, што навидум не беше во согласност со неговите нови цели на животната средина, и покрај фактот дека Apple веројатно продава помалку часовници од тие линии на производи. (Цената на Apple Watch Edition и Apple Watch Hermès се движи од 799 до 1499 американски долари.)

Измената се чини дека е во последен момент. Некои корисници на форумот MacRumors покажаа дури и слики од моделите на Серија 6 издание што ги нарачаа, а вклучуваа и тула. Но, со новата промена, Apple целосно ги елиминираше вклучените тули за полнење од својата паметна часовник.

Единственото прашање што останува е дали Apple ќе продолжи – како што се шпекулира – да оди надолу по овој тренд со претстојното издание на своите нови модели на iPhone во октомври.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments