Apple ја презакажа презентацијата на новите модели на iPhone

Apple ја презакажа презентацијата на новите модели iPhone за крајот на октомври

Во октомври ќе биде претставен моделот iPhone 12 со работа на 4Г мрежата, а во ноември ќе биде претставен паметниот телефон што работи на 5Г мрежата.

Компанијата Apple ја презакажа планираната презентација на новите модели паметни телефони iPhone за еден месец подоцна, односно кон крајот на октомври.

Според американските медиуми, одложениот датум на промоција се должи на временото запирање на работата на фабриките во Кина поради коронавирусот.

Блумберг дознава дека Apple годинава ќе ги претстави четирите паметни телефони: iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max, додека останатите два се следните верзии на основниот модел iPhone 11.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments