Apple ќе ја објави датата за лансирање на iPhone 12 оваа недела

Apple ќе ја објави датата за лансирање на iPhone 12 оваа недела

Apple најверојатно ќе ја објави датата за лансирањето на iPhone 12 во текот на оваа недела, изјави Mark Gurman од Bloomberg. Настанот на кој што се очекува да се претстави новиот iPhone 12, Apple ќе ги претстави и новиот IOS 14 и WatchOS 7. Аpple има закажано прес конференција за 8 Септември.

Gurman предупредува дека на прес конференцијата нема да се објави смартфонот, туку само датата на настанот на кој се очекува тој да биде претставен. Иако iPhone 12 може да биде претставен овој Септември, неговото производство не се очекува да започне се до Октомври.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments