Погледнете го WWDC 2020 сега: Погледнете ги iOS 14 на Apple, Mac Live

WWDC започна. Најавете се за покривање во живо на нови Macs, MacOS, WatchOS 7, iOS 14 и сè друго што Apple го најавува.

Основната носителка на Apple за WWDC 2020, нејзината годишна конференција за развивачи на светски рамки започна со тоа што Тим Кук се обрати на празниот аудиториум, пред да започне со објавување на iOS 14 и редизајнирање и нови додатоци на почетниот екран.

Нови можности за Сири, вклучително и апликација слична на Google Translate за преговори во живо. Пораките исто така добиваат многу потребни ажурирања со можност за пин-пораки, подобрувања во групните разговори

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments