Новите модели на MacBook Pro можат да бидат со 1080p камера!

Apple може да вклучи понапредна веб-камера со резолуција од 1080p на новите модели на MacBook Pro.

Како што знаете, Apple веќе некое време работи на модели од 14 и 16 инчи MacBook Pro. Додека се прашувате какви подобрувања ќе направи технолошкиот гигант од Купертино со новите модели на MacBook Pro, денес важен извештај објави аналитичарот на Apple, Дилан.

Споделувајќи дел од информациите што ги научил за новите модели на MacBook Pro на Twitter со своите следбеници, Дилан рече дека моделите од новата генерација на Apple ќе вклучуваат веб-камера со резолуција од 1080p наместо 720p.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments