Apple може да развива монитори со процесорот A13!

Apple може да оствари значителни придобивки со моделот на мониторот со процесорот A13.

Се тврди дека моделот на надворешен монитор со процесор А13 и Неврален мотор е развиен од Apple. Исто така е меѓу информациите дека процесорот A13 ќе дејствува како eGPU во овој момент.

Според извештајот на 9to5Mac, има вграден процесор/графички процесор во надворешниот дисплеј може да им помогне на Mac да испорачуваат графики со висока резолуција без да ги користат сите ресурси на внатрешниот чип на компјутерот. Apple исто така може да ја комбинира моќноста на чипсетот за приказ со чипсетот на Mac за да обезбеди уште повеќе перформанси за управување со интензивни графички задачи.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments