Apple може да претстави нови AirPods и iPad Pro модели на 23 март!

Џон Просер, едно од водечките имиња во индустријата, рече дека Apple може да претстави нови модели на AirPods и iPad Pro на 23 март.

Како што знаете, веќе некое време се зборуваше дека Apple ќе организира настан во март. Додека продолжија гласините за настанот во Apple, важно тврдење изнесе Канг, еден од сигурните извори на протекување во Кина. Според информациите поддржани од Џон Просер, едно од водечките имиња во индустријата, Apple на 23 март може да го претстави својот уред AirTags фокусиран на следење, како и новите модели на AirPods и iPad Pro.

Настанот, за кој се вели дека ќе се одржи во живо поради пандемски услови, се очекува да биде пренесуван во живо на Youtube каналот на Apple. Покрај тоа, треба да се напомене дека засега не е објавено официјално соопштение од страна на Apple за предметниот настан.

Сепак, се смета дека овој настан ќе се одржи во вторник, 23 март, во согласност со информациите дадени од доверливите имиња на индустријата. Покрај ова, во друг споделен извештај, датумот е 30 март, како и 23 март. Во овој дел, Apple се очекува да ги претстави своите производи од новата генерација на еден од овие два датуми.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments