Apple Music дебитира нови радиостаници полни со хитови и музика во земја

Apple Music дебитира нови радиостаници полни со хитови и музика во земја

„Епл“ лансира две нови радио станици Apple Music Hits и Apple Music Country.

Како што сугерираат имињата првите ќе се фокусираат на сите омилени песни од 80-тите,90-тите и 2000-тите години додека вторите специјално ќе се грижат за африканите во земјата.

Ексклузивни домаќини уметници ќе бидат „Бекстрит Бојс“, „Сијара“ и „Снуп Дог“.

Apple Music Country од друга страна меѓу другите ќе донесе емисии од популарни имиња како Jimmie Allen,Luke Combs,Carrie Underwood, Morgan Wallen и Dave Cobb.

И покрај успехот на „Beats“, аналитичарите претходно шпекулираат дека „ Епл“ може да размисли да се откаже од марката. 

Apple гледа поголема вредност во Beats едноставно како хардверски бренд.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments