Apple објави нови emojis

Пристигнуваат нови emojis на Apple

Од Apple најавија дека направиле нови емотикони кои за кратко време ќе бидат достапни за корисниците на iOS оперативниот систем.

Apple ќе претстави нови, интересни емотикони за корисниците на своите уреди.

Гнездо, нинџа, бумеранг, срце се само некои од новите емотикони.

Можно е да објават уште нови емотикони,сеуште не се знае точниот датум кога ќе бидат претставени.Дел од нив можно е да пристигнат со новиот iOS 14.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments